Gemi işletmeciliği:

      Şu anda sahibi olduğumuz M/T KAZAN 4600 DWT ve M/T ECE-A 9000 DWT tankerlerimiz ile tüm dünyada müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Akar Grup kuruluşundan bu yana dökme/genel kargo gemileri ve tanker hacimleri 3000 ile 15.000 grt arasında değişen gemilerin işletmeciliğini ISM sertifikası altında yapmaktadır

Yeni İnşa, Dizayn,

   Dünyadaki ticari pazarın ihtiyaçlarına en uygun gemileri en iyi standartlarda ve teknolojide inşa etmeyi kendisine hedef edinmiş şirketimiz Tuzla Askeri Tersaneden kiralamış olduğu havuzlarda gemi inşası yapmaktadır. Şu anda yapımları halen sürmekte olan M/V CEYDA-A 5500 DWT, M/V TUANANAZ 5500 DWT ve M/V AYTEK 5500 DWT olmak üzere üç genel kargo gemisiyle birlikte, yapımı tamamlanmış ve teslim aşamasında olan, güvenilirliğimizi en iyi şekilde kanıtlayan Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmelerine yapmış olduğumuz iki adet römorkör hizmete hazır haldedir. Bu gemilerin tasarımı, kendi bağlı firmalarımızdan biri olan Ekin Denizciliğe aittir. Akar Grup şu anda sahibi olduğu M/T KAZAN tankerini Rusya’dan kabuk halde satın almış olup yeniden inşasını 2006 yılında kendi tamamlamıştır.

Tamir & Bakım

      Herbiri alanında deneyimli makina ve güverte emspektörlerimiz gözetiminde makina, ambar ve kapakları, güverte ekipmanları, köprü üstü tamir ve bakım işlemleri yürütülmektedir.

Chartering-Brokering

      Akar Grup müşterilerinin, gerek yurt içi gerek uluslar arası limanlar arası nakliye taleplerini karşılamak için gemilere uygun yük, yüke uygun gemi bulup müşterilerine en iyi ve uygun hizmet ve fiyatlar sunmaktadır. 1978 yılından beri sektörde bulunan ve alanında uzman Kaptan Hüseyin Kolluoğlu denetimindeki chartering departmanında M/T KAZAN 4600 DWT, M/T ECE-A 9000 DWT , M/V MERVE-A 14.000 DWT, M/V KIRKLARELİ 9000 DWT, M/V TURGUT USTA 3000 DWT sabit olmak üzere çeşitli gemilerde exclusive chartering yapılmaktadır. Amacımız kiracılarımıza, tonajlarını karşılayacak her türden ve her boyuttan gemi sağlanıp, time veya voyage, uzun veya kısa süreli periyotlarda olmak üzere charter partilerin hazırlanmasında güvenilir hizmet verilmesi ve ayrıca denizcilik bilgi ve deneyimimiz ile armatör ve kiracıların exclusive anlamda ihtiyaçlarına en uygun gemi ve yüklerin buluşturulmasıdır.

Güverte Makinelerinin Üretimi

      Kendi fabrikamızda ürettiğimiz ırgat, rescue boat vinci, free fall rampası, ambar kapağı kreynleri gibi güverte makineleri ile de imalat sektöründe önemli ölçüde yol kat etmiş bulunmaktayız.

Gemi bakım tamir ve onarımı

      Her biri alanında deneyimli makine ve güverte emspektörlerimiz gözetiminde ve profesyonel tersane personelimizle ana makine, dizel jeneratörler, ambar ve kapakları, güverte ekipmanları, köprü üstü tamir ve bakım işlemleri yürütülmektedir. Yapmış olduğumuz çalışmalar arasında M/V MEDY konteynır halde alınıp genel kargo gemisine çevrilmiştir. Ayrıca M/V KIRKLARELİ sonuçlandırılmış çalışmalarımız sayesinde en yüksek standartlarda 2007 yılında yenilenmiştir. 
 


 


 
Tel : +90 216 494 11 96
         +90 216 494 58 01
         +90 216 494 58 02
Fax:  +90 216 494 11 57
operasyon@akargrup.com
info@akargrup.com
tanker@akargrup.com
chartering@akargrup.com